Zdarzenia drogowe 14 – 19 września

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

14 września w m. Węgrów mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Man, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo na wprost pojazdowi marki Renault, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

15 września w m. Kołodziąż mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki Władymirec, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Volvo, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), kierował pojazdem marki Peugeot, ponadto nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Pasażerka tego pojazdu w wyniku doznanych obrażeń trafiła do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

16 września w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda, podczas wykonywania nieprawidłowo manewru wymijania na skrzyżowaniu doprowadziła do zderzenia się z pojazdem marki Opel. Nikt nie doznał obrażeń.

17 września w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford Galaxy, na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym nie zachowała należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego ją Forda Focusa, który stojąc na drodze sygnalizował manewr skrętu w lewo, w wyniku czego najechała na jego tył. Wszystkie 5 osób podróżujących Focusem zostały przewiezione do szpitali. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkanka pow. siemiatyckiego, kierując pojazdem marki Opel, nieprawidłowo wykonywała manewr skrętu w lewo nie ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki VW, doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

18 września w m. Huta Gruszczyno mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie upewnił się do bezpiecznego jego wykonania, w związku z czym kierująca Fordem, która wykonywała manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, uderzyła w ciągnik. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Węgrów mieszkanki pow. węgrowskiego doprowadziły do zderzenia się swoich pojazdów, ponieważ obie w tym samym czasie włączały się do ruchu, wyjeżdżając tyłem na jezdnię z przeciwległych stron jezdni. Nikt nie doznał obrażeń.

Również 18 września w m. Łochów mieszkanka Warszawy, kierując pojazdem marki Suzuki, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu pojazdowi marki Fiat, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

19 września w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowski, kierując pojazdem marki Audi, uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Nissan. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska