Kronika strażacka 21 – 27 września 2020

W okresie od 21.09-27.09.2020 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 21 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 5 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

25.09.2020 – Sadowne – wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Sadowne strażacy stwierdzili, że doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. W wyniku zdarzenia doszło do zablokowania jednego pasa jezdni w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Poszkodowana została pasażerka skutera. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP poszkodowanej poprzez stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza oraz ułożeniu na noszach typu deska. Następnie poszkodowanej podano tlen i udzielono wsparcia psychicznego. Po przybyciu karetki poszkodowana została przekazana ZRM.

22.09.2020 – Łochów, ul. Węgrowska – wypadek drogowy.

Przybyły na miejsce zdarzenia strażacy  zastali leżący samochód ciężarowy na prawym boku, częściowo w rowie i na pasie drogi w kierunku Łochowa, który przewoził pszenicę. Na miejscu jest obecny ZRM oraz Policja, kierujący pojazdem znajdował się pod opieką medyczną lekarza. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów od pojazdu.

KP PSP Węgrów