Czytają w Orzełku… oczywiście głośno!

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Bibliotece Szkolnej w Orzełku.

W 2020 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły we wtorek. Ta pożyteczna inicjatywa odbyła się już po raz kolejny w naszej bibliotece.

W tym dniu w szkole gościliśmy panią sołtys wsi Orzełek – Danielę Ogonowską, pana organistę Artura Lanca, których zaprosiliśmy do wspólnego czytania. W rolę czytających wcielili się też: Pani dyrektor Barbara Kiełek, nauczyciele, bibliotekarze, starsi koledzy z klasy VIII i młodsi uczniowie. Dzieci mogły zobaczyć w tym dniu jak wygląda praca w bibliotece, przeczytać swoje ulubione książki i wiersze czy poznać nowe propozycje książkowe. Na koniec obchodów Pani dyrektor zaproponowała, by wszyscy uczniowie przeczytali swoją ulubioną książkę w domu ze swoimi rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem i przesłali nam swoje zdjęcia.

Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki i ortografii oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją
do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu uczniów z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i kolegami.

To święto warto więc obchodzić codziennie, przynajmniej przez 30 minut, a będzie to duży sukces.

Iwona Nowska

Więcej na stronie http://www.sporzelek.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=379