Ania Mistrzynią Polski Seniorów w biegu górskim!

Od 4 października Anię Szyszkę możemy tytułować „Mistrzynią Polski Seniorów w biegu górskim na krótkim dystansie”.

Jak podaje oficjalnie na swojej stronie Polski Związek Lekkiej Atletyki, 4 października br. na terenie rezerwatu „Skały w Krynkach”, nad Zalewem Brodzkim, woj. świętokrzyskie odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH GÓRSKICH NA KRÓTKIM DYSTANSIE. Rywalizowano w kategoriach seniorów, U20, U18 i U16.

Seniorzy (kobiety i mężczyźni) wystartowali we wspólnym biegu dopiero na zakończenie zawodów. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Piotr Jaśtal, na drugim miejscu uplasował się Sylwester Lepiarz, a na trzecim – Krzysztof Tschirch.

W kategorii seniorek od początku, zgodnie z przewidywaniami prowadzenie objęła Martyna Kantor, tegoroczna wicemistrzyni Polski na długim i ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski na krótkim dystansie. Wydawało się, że za jej plecami walkę o srebrny medal stoczą wielokrotna medalistka Danuta Woszczek i debiutantka Anna Szyszka.

Wkrótce jednak Woszczek została z tyłu, a Szyszka najwyraźniej nie zamierzała zadowolić się srebrem i coraz śmielej zaczęła zbliżać się do Kantor. I to ona zdobyła złoto, a Martyna Kantor po raz trzeci z rzędu podczas mistrzostw Polski zdobyła srebrny medal. Danucie Woszczek przypadł brąz.

Tekst: Sławek Chyliński