Biblioteka nie zostawia czytelnika

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!

Pomimo, że biblioteki ponownie zostają czasowo zamknięte, ale bibliotekarze nie zostawili swoich czytelników. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem ma dla swoich czytelników kilka ciekawych propozycji.

Po pierwsze:

Nasza biblioteka postanowiła rozszerzyć działalność książkobusa. Starsi czytelnicy będą mogli zamówić książki z biblioteki z dowozem do domu. Chęć wypożyczenia książek można zgłaszać drogą telefoniczną od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00, pod numerem telefonu 25 675 32 72 lub poprzez maila, pisząc na adres: gbp@gbpsadowne.pl.

Zainteresowane osoby muszą podać swoje imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy. Oczywiście kluczowym jest przekazanie tytułów książek, które dana osoba chce wypożyczyć. Można też określić swoje preferencje literackie – wiedząc, że czytelnik lubi przykładowo kryminały lub biografie znanych ludzi, na pewno będziemy mogli zaproponować ciekawą pozycję książkową. Oczywiście dostarczanie i odbiór książek odbywa się bezpłatnie.

Po drugie:

Czas spędzony w domu możemy wykorzystać również do nauki języka obcego oraz doskonalenia innych umiejętności. Proponujemy skorzystanie z bezpłatnych kursów multimedialnych – bez wychodzenia z domu.  Mogą Państwo zapisać się na nie kontaktując się z naszą biblioteką pod numerem telefonu 25 675 32 72 lub poprzez maila, pisząc na adres: gbp@gbpsadowne.pl.

Po trzecie:

Zapraszamy na wirtualne spotkania autorskie z Romanem Pankiewiczem, autorem książek podróżniczych oraz książek dla dzieci.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLNmBE_lBLRvn0Q7srffZ6VVxbfM_3qiNg

Po czwarte:

Zachęcamy do korzystania z największej cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA, która posiada 3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych. Poprzez tę bibliotekę zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości. A oto adres internetowy Biblioteki POLONA – https://polona.pl/.

Po piąte:

Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum Ziemi Sadowieńskiej

https://www.youtube.com/watch?v=u_KEydfhfHM&feature=youtu.be