Kronika policyjna 1-5 grudnia 2020 r.

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

01 grudnia w m. Sadowne doszło do potrącenia pieszego przez obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym marki Daf. Pieszy 89 -letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KP w Łochowie.

02 grudnia w m. Węgrów mieszkanka pow. pułtuskiego wykonując manewr skrętu w prawo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu chodnikiem rowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

05 grudnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Skodą doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Śnice mieszkaniec pow. siedleckiego nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, kierując pojazdem marki Renault po za terenem zabudowanym, podczas wyprzedzania ciągu pojazdów na łuku drogi w prawo na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Mercedesem. Kierujący Renault oraz kierująca jak i pasażerka Mercedesa zostali przewiezieni do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

05 grudnia w m. Kalinowiec mieszkanka Warszawy, kierując pojazdem marki Toyota, zderzyła się z sarną, która wbiegła na jezdnię. W wyniku zdarzenia zwierzę padło na miejscu a pojazd uległ uszkodzeniom. Kierująca nie doznała obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska