Kronika policyjna 08 – 14 marca 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

08 marca w m. Łochów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Toyota podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Skoda. Nikt nie doznał obrażeń.

09 marca w m. Połazie Świętochowskie mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierujący pojazdem Opel na łuku drogi podczas manewru wymijania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg uderzając w przód pojazdu VW. Nikt nie doznał obrażeń.

11 marca w m. Liw mieszkanka Warszawy, kierując pojazdem marki Seat na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu po lewej stronie drogi, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Kierująca została przewieziona do szpitala. Postepowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

14 marca w m. Borzychy mieszkanka pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki Seat podczas wykonywania manewru skrętu w lewo uderzyła w jadący w tym samym kierunku pojazd marki VW, który wykonywał manewr wyprzedzania kilku pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Ogrodniki doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Kierujący Hondą nieprawidłowo zmieniał pas ruchu, natomiast kierująca VW nieprawidłowo wykonywała manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. Nikt nie doznał obrażeń.

15 marca w m. Marianówka mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z czołowo z pojazdem marki Audi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach

mł. asp. Monika Księżopolska