Kronika strażacka 12 -18.04.2021

W okresie od 1218 kwietnia 2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 11 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 3 pożary i 8 miejscowych zagrożeń. 

14.04.2021 – Topór, gm. Stoczek – zderzenie trzech pojazdów. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu Posterunku JRG, kierujący działaniami stwierdził, że na drodze krajowej nr 50 w pobliżu przejazdu kolejowego doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdami tymi podróżowali wyłącznie kierowcy, wszystkie pojazdy znajdowały się w obrębie jednego pasa ruchu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. W wyniku przeprowadzonego wywiadu ustalono, że dolegliwości mężczyzny mogą być spowodowane także tym, że poprzedniego dnia był zaszczepiony na Covid-19, i uskarżał się na objawy w związku z tym. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie akumulatorów), udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej (badanie urazowe, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego, zaopatrzenie urazu prawej dłoni, wsparcie psychiczne, zapewnienie komfortu cieplnego). Strażacy doraźnie zabezpieczyli drogi i kierowali ruchem. W trakcie wykonywania tych czynności na miejsce zdarzenia dotarły zastępy OSP Topór oraz JRG SLRt, które wsparły prowadzone działania. Na miejsce dotarł także ZRM, któremu przekazano poszkodowanego wraz z kartą udzielonej KPP, oraz Policja. Poszkodowany mężczyzna odmówił zgody na transport do szpitala. Działania ratownicze zakończono, miejsce zdarzenia i pojazdy przekazano protokołem Policji, na miejscu pozostawiono zastęp OSP Topór celem pomocy Policji.

15.04.2021 – Złotki, gm. Sadowne – wypadek samochodu ciężarowego.

Do zdarzenia został zadysponowany zastęp z OSP Sokółka. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy stwierdzili, że na poboczu drogi powiatowej leży na prawym boku ciągnik siodłowy z naczepą, przewożący kruszywo drogowe.  Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu podczas wyciągania zestawu pojazdów przez pomoc drogową. Na tym działania zostały zakończone.

15.04.2021 – Sokółka, gm. Sadowne – pożar samochodu osobowego.

Do SKKP PSP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów OSP Sokółka i JRG Węgrów z posterunku w Ostrówku, KDR stwierdził, że pali się samochód osobowy zaparkowany na terenie prywatnej posesji. Pożarem objęty był cały pojazd. Podano dwa prądy wody w natarciu, co doprowadziło do zlokalizowania i ugaszenia pożaru. Na tym działania zakończono.

KP PSP Węgrów