Kronika policyjna 19 – 25 kwietnia 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

19 kwietnia w m. Ocięte mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Hyundai nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Kia doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Liw mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skuterem marki Yamaha doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

19 kwietnia w m. Ostrówek mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Citroen na skrzyżowaniu dróg równorzędnych nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Fiat doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

21 kwietnia w m. Węgrów mieszkanka Warszawy, kierując pojazdem marki Mazda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Ford doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Łochów mieszkanka pow. ostrowskiego, kierując pojazdem marki BMW nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Opel w wyniku czego najechała na jego tył powodując uszkodzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

21 kwietnia w m. Łosiewice mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując VW z przyczepką lekką przewożąc ładunki sypkie nieprawidłowo je zabezpieczył w wyniku czego rozsypały się i uszkodziły jadący z naprzeciwka pojazd marki Honda.

23 kwietnia w m. Turna mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Polków Sagały mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford, jak wynika ze wstępnych ustaleń na łuku drogi rozpoczęła manewr wyprzedzania poprzedzającego ją pojazdu. Zjechała na przeciwny pas ruchu w wyniku czego kierujący Hondą w celu uniknięcia zderzenia czołowego zjechał do rowu, gdzie dachował. Pasażer Hondy został przewieziony do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

24 kwietnia w m. Węgrów obywatel Ukrainy, kierując pojazdem marki VW wjeżdżając na parking uderzył w zaparkowany pojazd marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Peugeot doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

24 kwietnia w m. Sadowne mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Ford nie dostosował prędkości i na łuku drogi wpadł w poślizg uderzając w ogrodzenie posesji. Nikt nie doznał obrażeń.

25 kwietnia w m. Węgrów mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki BMW nieprawidłowo wykonał manewr cofania w wyniku czego uderzył w przód zaparowanej Toyoty. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach

mł. asp. Monika Księżopolska