Kronika policyjna 03 – 09 maja 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

03 maja w m. Łochów mieszkaniec pow. żyrardowskiego, kierując pojazdem marki VW nie upewnił się co do możliwości rozpoczęcia manewru wyprzedzania i uderzył w pojazd marki Mercedes. Nikt nie doznał obrażeń.

04 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego z pojazdem marki Ford. Nikt nie doznał obrażeń.

Tego samego dnia w m. Łochów mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując pojazdem marki VW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Nikt nie doznał obrażeń.

05 maja w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford wykonując manewr omijania zaparkowanego pojazdu marki Toyota zaczepił o przedni zderzak powodując jego uszkodzenie. Nikt nie doznał obrażeń.

06 maja w m. Starawieś mieszkaniec pow. działdowskiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Scania, podczas wykonywania manewru skrętu, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Mercedes. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Warchoły, mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Renault zderzyła się z jeleniem, który wbiegł przed jadący pojazd. Kierująca nie doznała obrażeń.

07 maja w m. Starawieś mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował szczególnej ostrożności, czym doprowadził do kolizji z pojazdem Opel. Nikt nie doznał obrażeń.

08 maja w m. Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Seat nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Jaguar. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Łochów mieszkanka Warszawy kierując pojazdem marki Toyota nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru omijania i uderzyła w unieruchomiony pojazd marki Fiat powodując jego uszkodzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

09 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując motocyklem marki Yamaha zderzył się z sarną, która wbiegła wprost pod pojazd. W wyniku doznanych obrażeń, 56-letni kierujący zmarł.

Policjanci apelują do motocyklistów o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach

mł. asp. Monika Księżopolska