Kronika strażacka 03 – 09 maja 2021

W okresie od 03 do 09.05.2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 19 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 2 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

05.05.2021 – Płatkownica, gm. Sadowne – Wypadek komunikacyjny.

Na drodze krajowej DK-50 w Płatkownicy samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Do działań ratowniczych zadysponowano JRG PSP Posterunek i sąsiednie OSP Sadowne i Morzyczyn Włościański. KP PSP Ostrów Maz. także zadysponował zastęp JRG. Samochód znajdował się na poboczu przy drodze, mężczyzna jadący pojazdem stał przy samochodzie. Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe. Mężczyzna jadący samochodem nie odniósł żadnych obrażeń i odmówił pisemnie na karcie udzielonej KPP – pomocy medycznej. Do czasu przybycia Policji zabezpieczano ruch drogowy.

05.05.2021 – Węgrów – Pożar samochodu.

Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp JRG PSP Węgrów. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że na DW 637 (wyjazd z Węgrowa w stronę Liwa) pali się samochód osobowy (pożar w komorze silnikowej). Jedna osoba jadąca opuściła pojazd w początkowej fazie pożaru. Działania zastępu JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu prądu piany gaśniczej w natarciu na pożar. Doprowadziło to do jego lokalizacji. Zadysponowane zastępy OSP Węgrów i OSP Liw dojechały na miejsce i wsparły działania. Tlące się elementy samochodu przelano wodą. Doprowadziło to do całkowitego ugaszenia pożaru. Po pisemnym przekazaniu pojazdu właścicielowi, zastępy wróciły do baz.

09.05.2021 – Węgrów DK-62 – Wypadek komunikacyjny.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia 2 zastępów JRG PSP, strażacy stwierdzili, że jadący DK-62 motocykl prawdopodobnie uderzył w sarnę, która wtargnęła na drogę. Pojazd znajdował się poza drogą. Motocyklem jechał mężczyzna (przytomny, zgłaszający ból w klatce piersiowej i obojczyka, trudności z oddychaniem), nie było innych służb, droga częściowo przejezdna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W międzyczasie dojechał ZRM, który przejął dalsze działania medyczne. Do czasu przybycia Policji zastępy JRG zabezpieczały ruch na DK-62. Na miejsce działań przybyła służba drogowa, która zajęła się martwą sarną. Po odjeździe ZRM z poszkodowanym do szpitala, zastępy JRG zakończyły działania i wróciły do bazy.

KP PSP Węgrów