Kronika policyjna 10 – 16 maja 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło wielu do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

10 maja w m. Paplin mieszkaniec pow. sokołowskiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Man zderzył się z łosiem, który wtargnął na jezdnię. Kierujący nie doznał obrażeń, zwierzę w skutek zderzenia padło.

W tym samym dniu w m, Barchów doszło do zderzenia się VW z motorowerem. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący VW mieszkaniec pow. wyszkowskiego nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedania co doprowadziło do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

11 maja w m. Zając mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem marki BMW łuku drogi w lewo z nieustalonej dotąd przyczyny stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do rowu, gdzie kilkukrotnie wywrócił pojazd na dach. W wyniku doznanych obrażeń kierujący został przewieziony do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

Tego samego dnia w m. Łosiewice mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Mazda zderzył się z sarną, która wbiegła na jezdnię. Kierujący nie doznał obrażeń, zwierzę padło na miejscu.

11 maja w m. Łochów mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki Fiat nie zachował należytej odległości i ostrożności i uderzył w tył pojazdu marki Jaguar. Nikt nie doznał obrażeń.

12 maja w m. Łochów mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki Kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Vauxhalll doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Paplin mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW zderzył się z sarną, która wtargnęła na jezdnię. Kierujący nie doznał obrażeń, zwierzę pało na miejscu.

12 maja w m. Jasiorówka mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył pojazdu marki Seat doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

12 maja w m. Śnice mieszkanka pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

13 maja w m. Grębków mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki VW czym doprowadził do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

14 maja w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki VW. Nikt nie doznał obrażeń.

16 maja w m. Węgrów mieszkanka pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki Renault zderzyła się z sarną, która wbiegła na jezdnię. Kierująca nie doznała obrażeń, zwierzę padło.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska