Kronika strażacka 10 – 16 maja 2021

W okresie od 10 – 16.05.2021 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 19 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 11 pożarów i 8 miejscowych zagrożeń.

10.05.2021- Dąbrowa, gm. Łochów – pożar trawy

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu Posterunku JRG, strażacy stwierdzili, że pali się ok. 2 ar trawy przy drodze asfaltowej, bezpośrednio pod linią niskiego napięcia. Na wysokości linii znajdowały się gałęzie przydrożnej roślinności, co przy dosyć silnym wietrze prawdopodobnie spowodowało zetknięcie się linii i jej iskrzenie, powodując pożar. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu, co doprowadziło do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru działania zakończono. W trakcie działań został powiadomiony Zakład Energetyczny.

11.05.2021 – Zając, gm. Liw – dachowanie samochodu osobowego

Po przybyciu na miejsce dwóch zastępów JRG Węgrów stwierdzono, że samochód wpadł w poślizg i dachował do rowu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która znajdowała się poza pojazdem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu poszkodowanej osobie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Na miejsce działań przybył ZRM, który przejął poszkodowanego oraz zastęp OSP Ruchna, który wsparł prowadzone działania. Poszkodowana osoba została przetransportowana do szpitala. Po zabraniu pojazdu przez lawetę działania zakończono, a zastęp OSP Ruchna wrócił do koszar.

11.05.2021 – Zieleniec, gm. Sadowne – pożar ściółki leśnej

Do SKKP wpłynęła informacja o pożarze trawy w lesie. Po przybyciu na miejsce zastępu JRG Posterunek w Ostrówku KDR stwierdził, że pali się około 30 arów ściółki w lesie sosnowym. Podano dwa prądy wody w natarciu co doprowadziło do zlokalizowania pożaru. Przybyłe na miejsce zastępy OSP wsparły prowadzone działania oraz dowoziły wodę. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru, a zastępy powróciły do koszar.

12.05.2021 – Jasiorówka, gm. Łochów – kolizja dwóch samochodów osobowych

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu Posterunku JRG, KDR po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdził, że przy zjeździe z przejazdu kolejowego na DK 50 w miejscowości Jasiorówka doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – Opel Astra i Seat Leon. Samochodem marki Seat podróżowały 3 osoby, w tym 2,5-letnie dziecko (umieszczone prawidłowo w foteliku), zaś pojazdem marki Opel tylko kierowca.  Równocześnie z zastępem PSP na miejsce dotarły Policja i ZRM. W wyniku zdarzenia żadna z uczestniczących w nim osób nie odniosła obrażeń, natomiast doszło do wycieku płynu chłodniczego na DK 50. ZRM dokonał sprawdzenia stanu zdrowia dziecka, nie stwierdzając konieczności hospitalizacji. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięcia powstałej plamy z płynu chłodniczego. Pojazdy i drogę przekazano protokołem Policji, na tym działania zakończono.

KP PSP Węgrów