Kronika policyjna 31 maja – 04 czerwca 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do kierujących rowerami.

31 maja w m. Sadowne mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując pojazdem marki Volvo podczas manewru cofania uderzył w stojący za nim pojazd marki Toyota. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Huta Gruszczyno mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Opel doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

01 czerwca w m. Stoczek mieszkaniec pow. węgrowskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu) kierował pojazdem marki Suzuki, ponadto spowodował kolizję z pojazdem marki Honda. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

02 czerwca w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW na prostym odcinku drogi, prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Nikt nie doznał obrażeń. Okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez KP w Łochowie.

Tego samego dnia w m. Tończa mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu w wyniku czego doszło do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

04 czerwca w m. Łochów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci apelują do rowerzystów o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska