Kronika policyjna 15 -20 czerwca 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło wielu do zdarzeń drogowych Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

15 czerwca w m. Łochów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Mazda doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Węgrów mieszkaniec pow. opolskiego, kierując pojazdem marki Audi  Q5 wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Audi A6 czym doprowadził do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

16 czerwca w m. Sadowne doszło do zderzenia kierującego pojazdem marki VW z Quadem, który poruszał się 16- latek.  Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący Quadem wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod pojazd marki VW co doprowadziło do zderzenia się pojazdów. Kierujący VW mieszkaniec pow. węgrowskiego oddalił się z miejsca zdarzenia po czym powrócił. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości ( ok. 1,5 promila alkoholu). Kierujący Quadem w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala.  Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni postepowanie prowadzone przez KP w Łochowie.

17 czerwca w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad 1 promil alkoholu), kierował nieubezpieczonym ciągnikiem rolniczym własnej konstrukcji bez numerów rejestracyjnych ciągnąc niezarejestrowaną i nieubezpieczoną przyczepkę. Podczas jazdy doprowadził do wywrócenia ciągnika w wyniku czego siedzący na błotniku pasażer doznał obrażeń ciała. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni postepowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

18 czerwca w m. Cierpięta mieszkaniec pow. siedleckiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Citroen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki Peugeot doprowadzając do zderzenia. W wyniku doznanych obrażeń kierujący motorowerem został przewieziony do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

19 czerwca w m. Jasiorówka mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Infiniti doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Mrozowa Wola doszło do zderzenia się Kierującej Audi z kierującym również Audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkanka pow. węgrowskiego wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu Audi, który w celu uniknięcia zderzenia zjechał na lewą stronę co nie uchroniło przed zderzeniem.  Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni postepowanie prowadzone przez KPP w Węgrowie.

19 czerwca w m. Zarzetka mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

20 czerwca w m. Łochów mieszkanka Warszawy, kierując pojazdem marki Subaru, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu Volvo w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci apelują do rowerzystów o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska