Kronika strażacka 21 – 27 czerwca 2021

W okresie od 21 – 27 czerwca 2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 54 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 6 pożarów, 46 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. 

21.06.2021 – Starawieś, gm. Liw – żmija w domu

Po przybyciu na miejsce strażaków z OSP Starawieś stwierdzono żmija zygzakowata długości ok. 1 metra leży między łóżkiem a szafką w pokoju budynku mieszkalnego. Działania zastępu polegały na umieszczeniu żmii w worku i wywiezieniu jej do lasu gdzie wypuszczono gada.

22.06.2021 Węgrów, ul. Wierzbowa – wypadek komunikacyjny

Doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego- betonomieszarki. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby, wszystkie opuściły pojazdy przed przyjazdem służb. Droga została zablokowana w obu kierunkach przez przybyły na miejsce patrol policji. Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, opatrzenie ran głowy i lewego przedramienia- otarcia naskórka, badanie urazowe). Osoba poszkodowana została przekazana ZRM, a następnie zabrana do szpitala. Dalsze działania polegały na pomocy policji w zabezpieczeniu drogi oraz zebraniu płynów eksploatacyjnych pojazdów z jezdni. Z uwagi na prowadzenie prac przez grupę dochodzeniowo-śledczą policji, na miejsce zadysponowano zastęp OSP Węgrów w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Przyczyny wypadku ustala policja.

24.06.2021 powiat węgrowski – usuwanie skutków nawałnicy

Na skutek nawałnicy, która przeszła nad powiatem węgrowskim, jednostki Straży Pożarnej podjęły 35 interwencji. Głównie usuwano połamane drzewa i konary z dróg. W m. Rostki i Wrotnów gm. Miedzna zabezpieczano uszkodzone przez wiatr dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych na 5 posesjach. W Łochowie doszło do 4 lokalnych podtopień napływającą wodą deszczową. W 3 przypadkach zabezpieczano uszkodzone przez połamane konary drzew napowietrzne linie elektryczne.

25.06.2021 Jerzyska, gm. Łochów – kolizja samochodu z drzewem

Na prośbę policji zastęp posterunku JRG został zadysponowany do usunięcia drzewa, które zostało uszkodzone i powalone na drogę w wyniku wcześniejszej kolizji drogowej. Po dojeździe na miejsce zastępu JRG, strażacy stwierdzili, że na drodze znajduje się złamany dąb, który zablokował przejazd oraz utrudniał wyciągnięcie samochodu osobowego, który wcześniej w wyniku poślizgu w niego uderzył. Działania zastępu polegały na pocięciu drzewa przy pomocy piły mechanicznej i usunięciu z drogi. Na tym działania zakończono.

KP PSP Węgrów