Na pohybel niedowiarkom…

Sadowieńskie Technikum z najlepszym wynikiem zdawalności egzaminu maturalnego w powiecie węgrowskim.

Od chwili utworzenia w Sadownem Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Portal Info Sadowne pokazuje jego codzienne życie, kolejne roczniki uczniów i ich osiągnięcia – było ich naprawdę dużo. Zawsze też opisując tę szkołę i jej osiągnięcia staramy się zaznaczyć, iż pokazywane sukcesy nie biorą się znikąd.

I tu chylę czoła przed kadrą pedagogiczną Technikum, która w przeciągu kilku lat doprowadziła uczniów i szkołę do poziomu porównywalnego z najlepszymi szkołami średnimi w naszym kraju. Dotyczy to zarówno bieżącej oceny placówki, jak też podsumowania jej pracy, której głównym elementem jest zdawalność egzaminu maturalnego.

Nie wszyscy wierzą jednak w zasadność funkcjonowania sadowieńskiej placówki oświatowej, w dobry poziom nauczania jej uczniów czy kwalifikacje kadry pedagogicznej. I tu niespodzianka, która już nie jest ot taką sobie niespodzianką, bo kolejny rok pokazuje nasze Technikum z sukcesami w nauczaniu i wysokim miejscem w powiatowym rankingu zdawalności matur. 2021 rok pokazał ponadto, że włożona praca w nauczanie daje owoce i to najlepszej jakości – TŻiUG w Sadownem może w tym roku pochwalić się najlepszą zdawalnością egzaminu maturalnego w naszym powiecie.

Bardzo dobrze, że istnieją takie rankingi, które przedstawiają czarno na białym takie sukcesy jak ten i zaprzeczają snutym przez niedowiarków teoriom. Jest na to tylko jedna odpowiedź: „Na pohybel niedowiarkom. Sadowieńskie Technikum jest OK! Na pewno docenią to ósmoklasiści poszukujący w tym i kolejnych latach najlepszej dla siebie szkoły”.

O naszym sukcesie, właściwie sukcesie naszego Technikum, znajdziemy tylko anons na stronie Starostwa Powiatowego w Węgrowie, ale to już coś. Poczytajmy i zwróćmy uwagę na pozycję: Odsetek sukcesów… Liczby nie kłamią!

Wstępne wyniki matur na terenie powiatu węgrowskiego

Zdawalność egzaminu maturalnego w 2021 roku na terenie powiatu węgrowskiego wyniosła 80%, jest to zdecydowanie lepszy wynik niż w roku ubiegłym, wówczas maturę zdało 68,5%.

W tym roku do matury przystąpiło 415 uczniów, co stanowiło 89% wszystkich uczniów klas maturalnych. Spośród osób, które nie zdały egzaminu maturalnego największy problem, tradycyjnie już, przysporzyła matematyka.

W tym roku do matury przystąpiło 415 uczniów, co stanowiło 89% wszystkich uczniów klas maturalnych. Spośród osób, które nie zdały egzaminu maturalnego największy problem, tradycyjnie już, przysporzyła matematyka.

Najlepsze wyniki osiągnęło Technikum w Sadownem (93%), I LO w Węgrowie (88%), podium zamknęło NLO w Stoczku i LO w Łochowie (85%). Szczegółowe dane prezentuje poniższa tabela:

Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych w kolejnych latach pracy i nauki!

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Źródło: https://powiatwegrowski.pl/aktualnosci/wiadomosci-dnia/wstepne-wyniki-matur-na-terenie-powiatu-wegrowskiego.7012/