Eko Festyn w Toporze

Moi drodzy! Korzystajmy z zaproszeń od naszych sąsiadów. 10 lipca w Toporze czekało na uczestników wiele atrakcji.

W sobotnie popołudnie 10 lipca na placu przy OSP w Toporze odbył się EKO FESTYN. Jego organizatorem była Rada Rodziców Zespołu Oświatowego w Toporze.

Oprócz stoisk z grillem, zapiekankami, goframi… nie dało się pominąć kawiarenki z pysznymi, domowymi wypiekami oraz ciepłymi i zimnymi napojami. Dzieciaki chętnie uczestniczyły w ekologicznych warsztatach i konkursach, a długie ich kolejki ustawiały się do tzw. dmuchańców i innych form aktywności.

Dużo widzów zgromadziło na placu przedstawienie pt. „Zielony Kapturek”. Obsada ekologicznej sztuki, inscenizacji słowno – muzycznej, to: najmłodsi mieszkańcy Toporu, oczywiście uczniowie miejscowego Zespołu Oświatowego. A myśl przewodnia przedstawienia? Tytułowy Zielony Kapturek wspólnie z leśnymi pomocnikami próbuje naprawić świat i namówić ludzi do zastosowania ekologii we wszystkich dziedzinach naszego życia. Scenariusz i dzieci przygotowała p. Kamila Kądziela z Zespołu Oświatowego w Toporze. Dzieciaki i prowadząca spisali się na przysłowiowy „medal”. Brawo!

Zabawa wyśmienita, a że sobota, to może nawet do samego rana. Popieramy integrację lokalnej społeczności i staramy się korzystać z zaproszeń sąsiedzkich. A przy okazji… najmłodsi mówili z przejęciem o ekologii, a może i my wszyscy będziemy od tej chwili podchodzić do tematu poważnie i z myślą o tych najmłodszych i kolejnych pokoleniach. Dbajmy o Ziemię i o siebie zarazem!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński