Ciekawostka? Nie tylko, to proza życia…

Były wikariusz parafii Sadowne ks. Tomasz Duszkiewicz nadal na topie. Jak określa portal www.onet.pl, był jednym z założycieli i pomysłodawców powstania fundacji „Ekologiczne Forum Młodzieży” znanej nie tylko w okolicach Białegostoku.

Ksiądz Duszkiewicz najpierw był wikariuszem w Boćkach, a później w Sadownem. Nastepnie trafił do Węgrowa, gdzie na przełomie maja i czerwca 2018 r. decyzją ówczesnego zwierzchnika diecezji drohiczyńskiej bp. Tadeusza Pikusa ks. Duszkiewicz został zwolniony z funkcji współpracownika parafii św. Ojca Pio w Węgrowie i mianowany współpracownikiem parafii Liw ze statusem rezydenta.

Obecnie podlega biskupowi diecezji drohiczyńskiej. Na stronach kurii można przeczytać, że pełni funkcję duszpasterza Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz jest zastępcą kapelana myśliwych w diecezji drohiczyńskiej.

Więcej na stronie https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/ksiadz-jest-szara-eminencja-w-lasach-panstwowych-do-jego-fundacji-trafiaja-duze/htzq50m,79cfc278

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Źródło: www.onet.pl