Kronika policyjna 05 – 08 sierpnia 2021 r.

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło wielu do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do pieszych i rowerzystów.

05 sierpnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Kia wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowany pojazd marki Opel. Nikt nie doznał obrażeń.

07 sierpnia w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Ford najechał na tył zjeżdżającego w zatokę parkingową pojazdu marki Volvo, a następnie w stojący pojazd marki Renault powodując uszkodzenia pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Ludwinów mieszkaniec pow. wołomińskiego, kierując pojazdem marki BMW chcąc uniknąć zderzenia z zającem zjechał w prawo do przydrożnego rowu następnie uderzył w przepust drogowy. Kierujący oraz pasażerowie doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Węgrowie.

08 sierpnia w m. Płatkownica mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując pojazdem marki Mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki VW, która rozpoczęła manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Ponadto, kierujący Mercedesem decyzją starosty posiadał zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

Tego samego dnia w m. Łochów doszło do zdarzenia drogowego z nieletnim rowerzystą. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż chłopiec mieszkaniec pow. węgrowskiego jadąc rowerem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki Dodge w wyniku czego rowerzysta został potrącony. Nikt nie doznał obrażeń. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska