Kronika strażacka 07 – 08 sierpnia 2021 r.

W okresie 02 – 08.08.2021 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 22 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 2 pożary i 20 miejscowych zagrożeń.

07.08.2021- Ludwinów, gm. Liw – wypadek

Do wypadku zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Starawieś. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili, że pojazd osobowy uderzył w przepust melioracyjny, znajduje się na pasie drogi w kierunku Węgrowa, jednocześnie blokując go, wszystkie cztery osoby podróżujące autem znajdują się na zewnątrz. Na miejscu zdarzenia jednocześnie z PSP przybyły zespoły ZRM, które udzielały pomocy medycznej poszkodowanym osobom. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręceniu gazu w pojeździe i pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Po zabraniu poszkodowanych do szpitali w Węgrowie i Wyszkowie zastępy PSP powróciły do koszar, a na miejscu pozostał zastęp OSP w celu oświetlenia terenu działań podczas przeprowadzenia czynności dochodzeniowych przez policję.

08.08.2021 – Płatkownica, gm. Sadowne – kolizja

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na DK 50. Jeden z samochodów znajdował się poza jezdnią. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Pojazdami tymi podróżowały łącznie 4 osoby. Przed przybyciem straży pożarnej na miejscu był patrol policji. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu z drogi pojazdu marki Mercedes, likwidacji wycieków płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu oraz zmyciu drogi przy pomocy szybkiego natarcia. W trakcie tych działań na miejsce przybył również ZRM oraz służba drogowa GDDKiA. Pojazdy i drogę przekazano protokołem policji, na tym działania zakończono.

KP PSP Węgrów