Kronika policyjna 04 – 10 października 2021

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych również z udziałem zwierząt. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. 

04 października w m. Złotki doszło do zdarzenia drogowego z Quadem. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Quad własnej roboty bez nr. rejestracyjnego spadł z niego. Jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile alkoholu). Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

04 października w m. Grębków mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Audi podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Hyundai doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

05 października w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki BMW nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Toyota w wyniku czego najechał na jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Wrotnów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel spowodował kolizję drogową uderzając w ogrodzenie skąd oddalił się. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości (ponad 1,5 promila alkoholu).  Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

06 października w m. Węgrów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki VW podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście doprowadzając do zderzenia. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Postepowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

08 października w m. Węgrów mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Nissan wykonując manewr cofania doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Żeleźniki mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Fiat zderzył się z koniem, który prowadzony przez właściciela wyrwał się i wtargnął przed pojazd. Nikt nie doznał obrażeń.

09 października w m. Węgrów mieszkanka pow. sokołowskiego, kierując pojazdem marki VW nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki Opel w skutek czego uderzyła w jego tył. Nikt nie doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Gwizdały mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą nie dostosował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Volvo, którego kierująca zamierzała wykonać manewr skrętu w lewo. Kierujący Scanią najechał na tył Volvo jednocześnie zjeżdżając na przeciwległy pas, gdzie uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Ford. Kierująca Fordem w wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Łochowie

09 października w m. Łochów mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Opel nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki VW doprowadzając do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń.

Również 09 października w m. Roguszyn mieszkaniec Warszawy, kierując pojazdem marki Opel zderzył się z dzikiem, który wbiegł przed pojazd. Kierujący nie doznał obrażeń, zwierzę padło.

Natomiast mieszkaniec pow. siedleckiego w m. Grębków zderzył się z sarną. Kierujący nie doznał obrażeń.

10 października w m. Śnice doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując motocyklem marki Yamaha wykonując manewr wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jednię. W wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Węgrowie.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska