Kronika strażacka 01 – 07 listopada 2021

W okresie 01 – 07.11.2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 3 pożary, 11 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

05.11.2021 – Łojew, gm. Łochów – Pożar budynku mieszkalnego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów OSP Łochów ul. Fabryczna oraz OSP Ostrówek, strażacy stwierdzili, że doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu. Działania zastępów doprowadziły do lokalizacji pożaru. W celu dotarcia do ostatnich zarzewi ognia była konieczna częściowa rozbiórka drewnianego stropu. Pożar został ugaszony. Po oddymieniu budynek sprawdzono miernikiem wielogazowym, który nie wskazał zagrożenia. Na tym działania zakończono.

06.11.2021 – Ossolin, gm. Liw – Kobieta wpadła do studni.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Wyszków, strażacy stwierdzili, że w miejscowości Ossolin, wskutek nieszczęśliwego wypadku, kobieta lat 92 wpadła do studni o głębokości ok. 8m, była częściowo zanurzona w wodzie. Poszkodowana była przytomna, mówiła. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ewakuowaniu osoby poszkodowanej ze studni przy pomocy technik ratownictwa wysokościowego (ratownik w pełnym zabezpieczeniu opuszczony do studni przy pomocy trójnogu). Po wyciągnięciu poszkodowanej ze studni (przytomna, z zachowanymi funkcjami życiowymi) działania medyczne prowadził będący na miejscu ZRM, który zdecydował o transporcie kobiety do szpitala. Po odjeździe ZRM działania zakończono.

06.11.2021 – Łochów – Wypadek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Łochów, KDR po rozpoznaniu stwierdził, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy, który wpadł do rowu. Samochodem podróżowały 2 osoby. Na miejscu jest zespół ZRM, który zajmują się poszkodowanymi. Działania OSP polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe i kierowano wahadłowo ruchem drogowym. Powstałe niewielkie wycieki płynów eksploatacyjnych usunięto przy pomocy sorbentu. Zastęp OSP na prośbę Policji pozostał w celu pomocy w zabezpieczeniu ruchu drogowego i oświetleniu miejsca. Po zakończeniu działań Policji, zastęp OSP wrócił do bazy.

KP PSP Węgrów