Kronika strażacka 08 – 14.11.2021

W okresie od 08 – 14.11.2021 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 6 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

08.11.2021 – Cierpięta, gm. Wierzbno – pożar sam. osobowego.

Przybyły na miejsce zastęp OSP w wyniku rozpoznania stwierdził, iż pali się komora silnika samochodu osobowego Audi A3, nikt nie odniósł obrażeń ciała. Zastęp przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego otworzył pokrywę komory silnika, a następnie podał prąd piany ciężkiej doprowadzając do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Uległo zniszczeniu lub spaleniu: przód pojazdu Audi A3.

10.11.2021 Skarżyn, gm. Wierzbno – wypadek komunikacyjny.

Doszło do uderzenia samochodu osobowego w drzewo. Pojazdem podróżował jedynie kierowca (nieprzytomny, z zachowanym prawidłowym oddechem, zakleszczony w pojeździe). Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonywaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych z jednoczesnym udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie poszkodowany został  przekazany ZRM. Następnie przetransportowano mężczyznę w miejsce lądowania LPR. Podczas prowadzonych medycznych czynności ratunkowych poszkodowany utracił czynności życiowe, których nie udało się odzyskać i lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

11.11.2021 – Węgrów, ul. Palloniego – zalana piwnica w budynku wielorodzinnym.

Do SK KP wpłynęło zgłoszenie telefoniczne od konserwatora Spółdzielni Mieszkaniowej Podlasianka z prośbą o pomoc w wypompowaniu wody z piwnicy bloku mieszkalnego po uszkodzeniu sieci wodociągowej. Do zdarzenia została zadysponowana jednostka OSP Węgrów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w wyniku uszkodzenia zaworu sieci wodociągu wody zimnej wewnątrz piwnicy, została zalana podłoga wodą w ilości ok. 7 m3. Ratownicy przy użyciu pompy elektrycznej do wody brudnej i agregatu prądotwórczego wypompowali wodę z zalanych pomieszczeń piwnicy.

12.11.2021 – Matały, gm. Łochów – pożar samochodu osobowego. 

Na skrzyżowaniu w miejscowości Matały doszło do zapalenia się samochodu osobowego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palący się samochód. Działania zastępu doprowadziły do ugaszenia pożaru. Uległo zniszczeniu lub spaleniu: samochód osobowy – Ford Fiesta. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej.

KP PSP Węgrów