Kronika policyjna 05 – 06.01.2022

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność.

05 stycznia w m. Ostrówek mieszkanka pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Citroen, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki VW doprowadzając do zderzenia. Kierująca Citroenem w wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

W tym samym dniu w m. Płatkownica mieszkaniec pow. węgrowskiego, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, kierował pojazdem marki VW, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki Peugeot w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Ponadto pojazd Peugeot zderzył się z kierującą pojazdem Audi, która poruszała się za VW. W wyniku zdarzenia kierujący Peugeota został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KP w Łochowie.

06 stycznia w m. Paplin mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał od rowu.  Nikt ni doznał obrażeń.

W tym samym dniu w m. Liw mieszkaniec pow. węgrowskiego, kierując pojazdem marki Daewoo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg na łuku drogi i zjechał na przeciwległy pas drogi uderzając w pojazd Audi. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci apelują o ostrożność i zwiększoną uwagę na drogach.

mł. asp. Monika Księżopolska