Kronika strażacka 07-13.11.2022

W okresie 07 – 13.11.2022 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 8 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 3 pożary, 3 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. 

07-11-2022 Łosiewice, gm. Łochów – pożar maszyny do ścinki drzew.

Pożar miał miejsce na terenie leśnym pomiędzy miejscowością Krupińskie a Czaplowizna. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Sadowne, strażacy stwierdzili, że pożarem objęta jest maszyna do ścinki drzewa (typu harwester). Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd, co doprowadziło do jego lokalizacji. Dalsze działania polegały na stopniowym schładzaniu rozgrzanej komory silnika i zbiornika z olejem hydraulicznym.  Powstały wyciek oleju ograniczono przy pomocy trociny, dostarczonej na miejsce przez przedstawicieli Lasów Państwowych.  W działaniach udział brało PSP 1 zastęp, OSP 1 zastęp.

08-11-2022 Wyszków, gm. Liw – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Do zdarzania zadysponowane zostały 2 zastępy: pobliskie OSP Wyszków oraz JRG Węgrów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pali się wewnątrz przewodu kominowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i wybraniu z niego rozpalonego drewna, co doprowadziło do ugaszenia pożaru i ochłodzenia przewodu kominowego. Budynek sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono żadnych innych ognisk pożaru. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do bazy.

12-11-2022 Płatkownica, gm. Sadowne – kolizja pojazdów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Sadowne KDR po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdził, że na DK50 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący fiatem seicento opuścił pojazd przed przybyciem służb, a kierująca VW golfem siedziała za kierownicą. Działania zastępu polegały na ręcznym otwarciu drzwi i uwolnieniu kierującej. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie doznały żadnych obrażeń, co potwierdził przybyły na miejsce ZRM. Po przeprowadzeniu czynności przez Policję zastęp JRG powrócił do koszar, a zastęp OSP Sadowne pozostał na miejscu w celu pomocy w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia pojazdów. W działaniach udział brało PSP 1 zastęp, OSP 1 zastęp.

KP PSP Węgrów