Kronika strażacka – 01.01.2023

W dniu 1 stycznia 2023 r. o godz. 13.57 do KP PSP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie o wpadnięciu do studni mężczyzny w miejscowości Górki Borze, gm. Korytnica.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy wydobyli poszkodowanego ze studni o głębokości ok. 8 metrów. Nie stwierdzając oznak czynności życiowych strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Działania ratownicze przejął następnie lekarz pogotowia. Na miejscu był też LPR. Po długiej reanimacji nieprzynoszącej efektu lekarz stwierdził zgon. Dalsze działania przejęła KP policji.

1 stycznia KP PSP w Węgrowie otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Kołodziąż Rybie, gm. Sadowne. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej i 22 strażaków. W chwili przybycia pierwszego zastępu pożarem objęty był cały budynek mieszkalny drewniany. W trakcie gaszenia pożaru pomocy przedmedycznej udzielono właścicielowi, który próbował gasić pożar przed przybyciem straży i doznał poparzenia twarzy. Prawdopodobna przyczyna – zaprószenie ognia.

KP PSP Węgrów