Kronika strażacka 02 – 08.10.2023

W okresie 02 – 08.10.2023 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 19 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 15 miejscowych zagrożeń, 3 pożary i 1 alarm fałszywy.

03.10.2023 – Węgrów, ul. Żeromskiego – zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu PSP strażacy ustalili, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Nowej. Na miejscu działań razem z zastępem PSP przybył ZRM, który przebadał uczestników kolizji i podjął decyzję o przetransportowaniu ich do szpitala celem dalszych badań. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu minusowych klem akumulatorów oraz zakręceniu zaworu iglicowego od zbiornika LPG w samochodzie.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 1 zastęp, 4 ratowników.

06.10.2023 – Węgrów  – pożar kotłowni w budynku mieszkalnym.

W piwnicy budynku jednorodzinnego, zamieszkałego przez osoby w starszym wieku, rozwinął się pożar składowanych w piwnicy: drewna i składowanych tam drobnych elementów wyposażenia. Z powodu dużego zadymienia występującego w piwnicy oraz w garażu budynku utrudniony dostęp do źródła pożaru. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców domu jednorodzinnego, odłączeniu prądu i gazu w budynku, wprowadzeniu roty w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do piwnicy oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przewietrzano pomieszczenia mieszkalne oraz prowadzono wentylacje w piwnicy za pomocą wentylatora osiowego. Jednocześnie wynoszono i przelewano nadpalone drewno z budynku.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 4 zastępy, 13 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: pomieszczenie kotłowni, elementy wyposażenia, instalacja elektryczna, instalacja kanalizacyjna.

06.10.2023 – Kamionna, DK 62  – zderzenie samochodu osobowego z łosiem.

Samochód osoby, w którym znajdowały się dwie osoby, uderzył w przechodzącego przez jezdnie łosia, który oddalił się w nieznanym kierunku. W wyniku zdarzenia przód samochodu został zniszczony, a uszczerbku na zdrowiu doznał kierowca pojazdu, którym zajął się przed przyjazdem OSP Węgrów, zespół ZRM. Pasażerowi podróżującemu samochodem nic się nie stało, profilaktycznie został przebadany przez ZRM, droga częściowo zablokowana (ruch jednym pasem). Działania zastępów przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz kierowaniu ruchem drogowym (ruch wahadłowy).

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 1 zastęp, 6 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: przód samochodu osobowego.

W powyższym  czasie  JOP interweniowały 11 razy przy usuwaniu wiatrołomów na drogach.

KP PSP Węgrów