Karawana „przeszła” przez Sadowne

2013.08.19Absorbująca muzyka, ruch, światło i pantomima w jednym, a dla ciekawskich i żądnych nowych rozwiązań, animacje rodzinne Stowarzyszenia Klanza. Tak było w niedzielne popołudnie (18 sierpnia) na placu przy Gimnazjum w Sadownem.

Wiele atrakcji i doznań artystycznych przygotowała dla mieszkańców Sadownego KARAWANA – Wędrujący Festiwal Sztuki. Najmłodsi obejrzeli spektakl „Śmietnik” w wykonaniu aktorów Teatru AKT z Warszawy, po czym mogli brać udział w rodzinnych animacjach realizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Uwieńczeniem Karawany był wieczorny spektakl Teatru AKT „In Blue” – przedstawienie o lekkiej, niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia wielu ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze. Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z wielkimi pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami w ogromnych kulach, popis na podwieszonej szarfie, taniec na szczudłach, powerizerach oraz akrobatyczny duet w wykonaniu Melkart Ball.

Ogólnie mówiąc, niezapomniane wrażenia dzięki garstce ludzi, którzy dbają o rozwój kulturowy miejscowej ludności i nawiązują takie kontakty, których efektem są tego rodzaju zdarzenia lokalne – wielkie dzięki dla Gminnego Ośrodka Kultury.

A ci, którzy pominęli to wydarzenie kulturalne, niech żałują.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też fragmenty spektaklu „In Blue” >>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński