„Początek” – historia Świętej Rodziny

W niedzielę 07 stycznia 2024 roku w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem obejrzeliśmy Musical Bożonarodzeniowy „Początek” w reżyserii Piotra Trentowskiego, scenariusz napisał Marek Bożykowski.

Na zaproszenie ks. Proboszcza Antoniego Kunickiego i Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana przybyła do nas niemal 30-osobowa grupa aktorska z Teatru Muzycznego „Druga Zwrotka” z Ostrowi Mazowieckiej, która w miejscowym kościele przedstawiła historię sprzed 2000 lat – posługując się śpiewem i tańcem, aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa i walkę dobra ze złem.

Musical „Początek” to historia Świętej Rodziny opowiedziana za pomocą muzyki, słowa i światła. Jest to spektakl pełen smutku, radości i nadziei, historia ściągnięta z piedestału i opowiedziana ludzkim językiem. Musical miał premierę w 2012 roku, jest cyklicznie wystawiany co roku w innych parafiach/miejscowościach i gromadzi mieszkańców na wspólnym, ponownym przeżywaniu wydarzeń, które stanowią fundament naszej wiary.

W niedzielne popołudnie nasza świątynia wypełniła się parafianami i na półtorej godziny zamieniła się w salę teatralną z profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem oraz wspaniałą grą aktorską. Cóż dodać, świetne widowisko z efektami dźwiękowymi, świetlnymi i wysokim poziomem aktorstwa. Wszystko to odzwierciedliło się w reakcji widowni i radości aktorów ze wspólnego z nami przeżywania historii.

Naprawdę warto było obejrzeć to widowisko, po zakończeniu którego, mimo późnej pory, był też czas na „proszoną” herbatkę u ks. Proboszcza i rozmowy z aktorami oraz pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński