Ferie bez balu? Niemożliwe!

23 stycznia 2024, w drugim tygodniu ferii zimowych, w Sadownem odbył się bal karnawałowy dla dzieci.

Organizatorami balu, jak co roku, był Urząd Gminy w Sadownem, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem.

Z zaproszenia organizatorów skorzystało kilkudziesięciu najmłodszych obywateli gminy Sadowne. Stawili się oni wraz ze swoimi opiekunami w sadowieńskiej remizie strażackiej, gdzie czekały na nich Super Ciocie – Animatorki do zadań specjalnych z Łochowa (więcej na ich temat na stronie https://www.facebook.com/profile.php?id=100091254327003).

A na jakie atrakcje mogły liczyć dzieciaki? Otóż, m.in. mogły zaprezentować się na fotościance, pomalować sobie twarz w stylu karnawałowym, wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Podczas balu uczestników bacznym okiem obserwowała komisja, która miała za zadanie wyłonienie dziecka w najciekawszym stroju karnawałowym. Chociaż wszyscy mieli wspaniałe stroje, to wyróżnienia i nagrody uzyskało tylko 20-tu „przebierańców”. Brawa dla dzieci i rodziców za przygotowanie strojów wzorowanych na ulubionych bohaterach!

Podczas intensywnych zabaw, które prowadziły Super Ciocie: Ola, Natalka i Ewa, zapewne dzieciaki straciły dużo kalorii, dlatego też o ich uzupełnienie zadbały Ciocie i Wujkowie z Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, przygotowując stosowny do imprezy poczęstunek regeneracyjny. Nie mogło tu zabraknąć pączków, popcornu, ciasteczek i napojów.

A na koniec jeszcze gry sportowe, które były dopełnieniem wspaniale rozpoczętego balu i kolejnego dnia z serii „Ferie z GOK-iem”.

Wielkie dzięki dla organizatorów, którzy stanęli na wysokości zadania, o czym świadczyły uśmiechnięte budzie dzieciaków oraz ich opiekunów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński