Kronika strażacka 28.01 – 04.02.2024

W okresie od 28.01.2024 r. do 04.02.2024 r. na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 18 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 3 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

29.01.2024 – Węgrów, ul. H. Wieniawskiego – budynek wielorodzinny – pożar mieszkania.

Z chwilą przybycia zastępów JRG PSP pożarem objęte było jedno z mieszkań na 3 piętrze bloku 4-piętrowego. Ewakuowano mieszkańców klatki schodowej. Jedna z osób przebywająca w mieszkaniu na przeciwko miejsca pożaru została ewakuowana za pomocą podnośnika. Osoba poszkodowana (podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla) z mieszkania, w którym doszło do pożaru została zaopatrzona przez ZRM i została zabrana do szpitala. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu podnośnika w celu ewakuacji osobowy uwięzionej w mieszkaniu na 3 piętrze, ewakuacji pozostałych mieszkańców bloku, podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar. Sprawdzono mieszkania, przeliczono ewakuowanych lokatorów oraz ustalono z Policją gdzie znajdują się osoby z mieszkań, do których nie było dostępu.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 7 zastępów, 29 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: Mieszkanie w całości, wraz z wyposażeniem, odymiona i osmolona klatka schodowa, odymione 3 sąsiednie mieszkania.

29.01.2024 – Morzyczyn Włościański, gm. Sadowne –  wzmocnienie wałów przeciwpowodziowych na rzece Bug.

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy zastali kilka przecieków wału przeciwpowodziowego w miejscach uszkodzeń spowodowanych przez bobry. W miejscach uszkodzeń wału wysokość nurtu wody przekraczała stan alarmowy o około 60 cm. Działania ratowników polegały na umocnieniu wału koryta rzeki Bug workami z piasku oraz membraną włókienną, które dostarczono przez przedstawicieli Gminy Sadowne. Zabezpieczono uszkodzenia w pięciu miejscach.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 6 zastępów, 36 ratowników.

01.02.2024 – Płatkownica, DK nr 50, gm. Sadowne –  kolizja  samochodu dostawczego z sarną.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził: na drodze krajowej 50 doszło do zderzenia samochodu dostawczego z sarną, która wybiegła na drogę pod nadjeżdżający pojazd, brak osób poszkodowanych, ruch wahadłowy. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia przodu pojazdu dostawczego, podróżujący pojazdem nie odnieśli obrażeń, sarna nieżywa leży w rowie. Przekazano wiadomość służbie utylizacyjnej o zaistniałym zdarzeniu, zwierzę zostanie zabrane w możliwie najszybszym terminie. Powstały wyciek płynów chłodniczych zmyto z jezdni wodą

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 1 zastęp,  6 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: przód pojazdu (zderzak, chłodnica, lampa).

04.02.2024 – Stoczek, ul. Kosowska – samochód osobowy uderzył w drzewo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdza, że doszło do uderzenia samochodu osobowego w drzewo, osoba wyszła z samochodu o własnych siłach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kierowcy samochodu KPP (nie był świadomy co się stało – wsparcie psychiczne) po dojeździe ZRM przekazano osobę poszkodowaną. Odłączono klemy akumulatora.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników.

Uległo zniszczeniu lub spaleniu: lewy przód i bok pojazdu mercedes.

KP PSP Węgrów