Kronika strażacka 03 – 09.06.2024

W okresie 03 – 09.06.2024 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej, w tym: 6 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń, 2 alarmy fałszywe.

03.06.2024 – Ostrówek, gm. Łochów – samochód osobowy, wypadek.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany zastęp JRG PSP Węgrów (posterunek) i OSP Ostrówek. Samochód znajdował się w rowie, a kierowca o własnych siłach opuścił pojazd nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po odjeździe ZRM działania zakończono i zastępy powróciły do bazy.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 2 zastępy, 10 ratowników. 

06.06.2024 – Gwizdały, gm. Łochów – wypadek drogowy.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy PJRG Ostrówek, JRG Węgrów oraz OSP Budziska i OSP Gwizdały. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Budziska, strażacy stwierdzili: samochód osobowy dachował, leży poza pasem drogowym, pięć osób podróżowało, wszyscy wyszli na zewnątrz pojazdu, trzy osoby ranne, droga przejezdna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 4 kobietom. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy zespoły ratownictwa medycznego. 3 kobiety przetransportowano do szpitala. Na tym działania zakończono, a zastępy JRG wróciły do bazy. Zastęp OSP Budziska na prośbę policji pozostał do pomocy w kierowaniu ruchem drogowym.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 14 ratowników.

07.06.2024 – Węgrów – zadymienie w budynku produkcyjnym.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji pracowników zakładu (22 osoby), a następnie przeszukaniu całego budynku. Źródłem zadymienia okazała się uszkodzona sprężarka powietrza znajdująca się w jednym z pomieszczeń zakładu (zadymienie powstało na skutek wycieku oleju na rozgrzane elementy konstrukcyjne sprężarki). Cały budynek przewietrzono, a następnie sprawdzono przy pomocy detektora wielogazowego nie stwierdzając zagrożenia. Po przekazaniu miejsca zdarzenia właścicielowi zakładu, działania zakończono i jednostki powróciły do koszar.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 4 zastępy, 15 ratowników.

07.06.2024 – Zieleniec, gm. Sadowne, DK-50 – wypadek drogowy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, stwierdzono, że na DK-50 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Droga była przejezdna, samochód znajdował się na poboczu (uderzył w drzewo). Jedna osoba poszkodowana, nie było innych służb. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce przybyła Policja, która zabezpieczyła pojazd oraz jego zawartość, a następnie ZRM który zajął się osobą poszkodowaną. Po odjeździe z miejsca zdarzenia ZRM z poszkodowanym, przekazano miejsce zdarzenia Policji i zastępy wróciły do bazy.

W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH UDZIAŁ BRAŁO: 3 zastępy, 16 ratowników.

KP PSP Węgrów