Pan Samochodzik i…

2014.05.07.57 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyło się spotkanie z polskim powieściopisarzem p. Arkadiuszem Niemirskim.

Przybyli na spotkanie uczniowie sadowieńskiej podstawówki i gimnazjum mieli okazję usłyszeć z ust znanego powieściopisarza polskiego nie tylko zachętę do systematycznego korzystania ze słowa pisanego, ale też gwarancję spełnienia wszelkich, nawet najskrytszych marzeń.

P. Niemirski, podpierając się prezentacją multimedialną, czasami humorystycznie, krok po kroku zapoznał słuchaczy z własną „drogą” do pisarstwa. Droga ta, choć kręta i prowadząca poprzez zauroczenie muzyką, kabaretem i podróżowaniem, ostatecznie doprowadziła autora do realizacji własnych, najskrytszych marzeń – powieściopisarstwa.

Dziennikarska umiejętność dociekania prawdy i rozsupłania największych zawiłości umożliwiła pisarzowi skupienie się na tworzeniu powieści o charakterze podróżniczym i detektywistycznym, a w konsekwencji tego – podjęcia decyzji o stworzeniu serii przygód bohatera poruszającego się samochodem – „wehikułem”. Tak doszło do debiutu w roli kontynuatora przygód Pana Samochodzika i powstania kolejnych 16. powieści z tej serii, a następnie innych pozycji książkowych, których wzorcami byli klasycy filmu i prozy detektywistyczno-sensacyjnej.

Więcej o powieściopisarzu i zapowiedziach jego nowych pozycji książkowych możemy poczytać na stronie www.niemirski.com.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński