Piknik Rodzinny

2014.05.19.218 maja w Sadownem odbył się Piknik Rodzinny.

Tego dnia, od południa, można było korzystać z wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy Pikniku Rodzinnego – pod hasłem „Baw się zdrowo, bezalkoholowo”. Wymarzona pogoda, muzyka i zabawy na świeżym powietrzu przyciągnęły na szkolny plac wielu mieszkańców Sadownego i okolic. Zabawom, przeważnie dzieci, nie było końca. Dorośli natomiast mogli obejrzeć wystawę starej fotografii, ukazującej Sadowne przed laty, wystawę prac konkursu fotograficznego, skorzystać z przygotowanych stoisk, zwiedzić Muzeum Ziemi Sadowieńskiej, a także posłuchać muzyki disco polo w wykonaniu Zespołu Muzycznego „WIKTORIA”, który również zajął się oprawą muzyczną Pikniku.

Odbył się także finał konkursu fotograficznego „Rok w Obiektywie”. Zima to ostatnia pora roku, której dotyczyły oceniane prace – bezkonkurencyjne okazały się Panie: Maja Smolewska, Justyna Gryglas i Arleta Mianowicz. Z rąk p. Ewy Piórkowskiej – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem – zwyciężczynie otrzymały zasłużone nagrody.

Podsumowaniem Pikniku i efektownym zakończeniem było wystawienie sztuki pt. „Odsunął się Jan…”, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem. Scenariusz, scenografię… wszystko, zupełnie wszystko przygotowali sami uczniowie pod okiem pp. Doroty Gałązki i Anny Gierej. W czym rzecz w tej sztuce? – mieszkańcy Sadownego i okolic chyba dobrze znają historię kapliczki św. Jana Nepomucena i jej „ucieczki” od Sadownego. Przedstawienie było świetne, a wyrazem tego były niekończące się brawa licznie przybyłej publiczności. Życzymy dalszych sukcesów aktorom z Grupy Edwarda.

W tym miejscu dziękujemy również organizatorom tak świetnej imprezy: Wójtowi Gminy Sadowne, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Gimnazjum w Sadownem, a w szczególności Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sadownem i jego pracownikom, którzy zaplanowali i przygotowali dla nas te wszystkie atrakcje. Szczególne też wyrazy uznania dla druhów z OSP Sokółka, którzy dzielnie zabezpieczali przebieg całej imprezy i służyli pomocą wszystkim potrzebującym.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film >>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński