Bieg Grzymały

2014.06.29.129 czerwca w Sadownem odbył się I Bieg ku czci bł. Edwarda Grzymały.

29 czerwca, punktualnie go godz. 12.30, na starcie biegu przy polanie Koła Łowieckiego „Kszyk” w Sadownem stawiło się 53. biegaczy, po czym – punktualnie go godz. 12.30 – ruszyli duktami leśnymi lasu „Jegiel” do miejsca urodzenia bł. E. Grzymały, by po ok. 10. kilometrach dotrzeć do mety, która usytuowana była w miejscu startu.

Organizatorzy, przygotowując imprezę sportową w Sadownem, mieli na celu popularyzację biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej oraz uczczenie 500. rocznicy powstania Sadownego i 90-lecia Lasów Państwowych, a także przybliżenie postaci błogosławionego Edwarda Grzymały i oddanie hołdu ok. 300. więźniom z obozu w Treblince zamordowanym w pobliżu startu-mety.

I udało się – bieg spotkał się ze sporym zainteresowaniem osób uprawiających na co dzień bieganie, a także zgromadził liczną publiczność. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach inicjatywa ta będzie w Sadownem kontynuowana.

Chwała organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania przygotowując imprezę sportową na wysokim poziomie. A byli nimi: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Nadleśnictwo Łochów, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, Zarząd Powiatowy Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie, Koło Łowieckie „Kszyk” Warszawa i Koło Wędkarskie nr 27 Sadowne, a patronat medialny nad imprezą sprawował Nieoficjalny Portal Informacyjny Gminy Sadowne INFO SADOWNE.

Jeszcze przed startem przedstawiciele organizatorów oddali hołd bł. E. Grzymale i pomordowanym w pobliskim miejscu więźniom z Treblinki, zapalając symboliczne lampiony w miejscach ich upamiętniających.

Ale wróćmy do biegu.

Wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na starcie, ukończyli bieg, za co otrzymali honorowe medale. Pucharami natomiast nagrodzono najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach – po trzy kategorie kobiece i męskie (kat. wiekowe: 16 – 29, 30 – 50 i powyżej 50 lat) oraz kategoria open.

Bieg wygrał Andrzej Piwoński z Budziszewa z czasem 35:52:13 min., na drugim miejscu uplasowała się Anna Szyszka z Ociętego – czas: 36:47:63 min., natomiast jako trzeci metę przekroczył: Łukasz Kowalczyk z Toporu – czas: 37:00:36 min. Miejsca te odwzorowują kategorię open biegu.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

– kat. K-1

I miejsce – Anna Szyszka z Ociętego

II miejsce – Magdalena Jemielity z Łomży

III miejsce – Anna Rutkowska z Warszawy

– kat. K-2

I miejsce – Monika Szczechura z Sadownego

II miejsce – Agnieszka Taborska z Ostrowi Mazowieckiej

III miejsce – Sylwia Antoniak z Małkini

– kat. K-3

I miejsce – Ewa Kołodziej z Ostrowi Mazowieckiej

– kat. M-1

I miejsce – Andrzej Piwoński z Budziszewa

II miejsce – Łukasz Kowalczyk z Toporu

III miejsce – Kamil Kandulski z Sadownego

– kat. M-2

I miejsce – Bartłomiej Domański z Piaseczna

II miejsce – Dariusz Wojtkowski z Małkini Górnej

III miejsce – Przemysław Murawski z Warszawy

– kat. M-3

I miejsce – Tadeusz Danaj z Sadownego

II miejsce – Tomasz Klepacki z Warszawy

III miejsce – Sławomir Długołęcki z Zarąb Kościelnych

Lista startowa, miejsca zawodników i czasy dostępne tutaj>>>

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegu gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za udział.

Jeszcze raz dziękujemy również organizatorom, którzy zadbali także o sprawną obsługę techniczną imprezy, w tym także poczęstunek dla zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na II. Biegu ku czci błogosławionego Edwarda Grzymały.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński