Zawody wędkarskie

2014.07.13.313 lipca Koło nr 27 PZW rozegrało zawody na Jeziorze Kotło.

Koło nr 27 Polskiego Związku Wędkarskiego w Sadownem, okręg siedlecki, uczciło Jubileusz 500-lecia Sadownego organizując 13 lipca Towarzyskie Zawody Spławikowe o „Puchar Sadownego”.

Zawody odbyły się na wodach Jeziora Kotło w Wilczogębach i wzięło w nich udział dziewiętnastu wędkarzy z Kół PZW: Małkinia Górna, Komorowo, Łochów, Nowy Dwór Mazowiecki i Sadowne.

Po dwuetapowych, dwugodzinnych „zmaganiach” uczestników Zawodów z „wielką rybą”, dokonano komisyjnego ważenia połowów, które wyłoniło zwycięzców. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Paweł Sokołowski (Sadoleś – Koło PZW Komorowo),

II miejsce –  Krzysztof Koroś  (Koło PZW Sadowne),

III miejsce – Wojciech Wujek (Koło PZW Małkinia Górna),

IV miejsce – Mirosław Roguszewski (Koło PZW Łochów),

V miejsce – Ryszard Warda (Koło PZW Sadowne),

VI miejsce – Dominika Wujek (Koło PZW Małkinia Górna).

Zawodnicy zajmujący miejsca I-VI zostali nagrodzeni pucharami.

Komisja wyłoniła także zwycięzcę dodatkowej kategorii – „Największa ryba”. W tej kategorii nagrodzona statuetką została Dominika Wujek (jedyna kobieta zawodów i największa ryba!).

Towarzyską imprezę zakończyły wędkarskie opowieści toczone przy ognisku rozpalonym nad brzegiem malowniczego Jeziora Kotło w Wilczogębach.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w Zawodach, a kibicom za doping. Mamy nadzieję, że spotkamy się już wkrótce – na kolejnych „zmaganiach z wielką rybą”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński/organizatorzy