Festyn – dzień pierwszy

2014.07.20.119 lipca rozpoczął się dwudniowy Festyn Jubileuszowy z okazji 500-lecia Sadownego.

Organizatorzy obchodów 500-lecia Sadownego postanowili uczcić tę rocznicę organizując dwudniowy Festyn Jubileuszowy. Zaplanowano go na weekend wakacyjny, 19-20 lipca.

Organizatorami tak znaczącej dla naszej miejscowości uroczystości są: Wójt Gminy Sadowne – p. Zdzisław Tracz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem – p. Ewa Piórkowska. To oni właśnie powitali wszystkich przybyłych wczesnym popołudniem pierwszego dnia Festynu.

Prowadzącym i konferansjerem imprezy był p. Władysław Grzywna – aktor estrady i scen teatrów warszawskich, który podziękował również instytucjom pomagającym w organizacji Festynu: Urzędowi Gminy w Sadownem, Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadownem, Muzeum Ziemi Sadowieńskiej, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem, Gimnazjum w Sadownem, Przedszkolu w Sadownem i Zespłowi Szkolno-Przedszkolnemu w Grabinach, a także sponsorom, dzięki którym impreza ta mogła się odbyć: Fabryce Mebli „ Forte” z Ostrowi Mazowieckiej, Piekarni „Robson” z Łochowa, Reginie i Wojciechowi Łopacińskim z Sadownego, Sklepowi „Topaz Express” z Sadownego, Sklepowi „Robert” z Sadownego, Cukierni „Marica” z Sadownego i Markowi Puścionowi z Sadownego.

Po tym powitaniu można było przystąpić do zabawy, a na scenie w kolejności prezentowali swoje umiejętności muzyczne:

– Zespół Muzyczny Mirage – grupa wokalno – instrumentalna, w skład której wchodzą doświadczeni, profesjonalni muzycy pochodzący między innymi z Sadownego,

– Anna Melchner – wokalistka, laureatka wielu konkursów piosenki, obecnie studiująca w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku,

– Zespół Muzyczny DanceDay pochodzący z Mińska Mazowieckiego, prezentujący covery zespołów disco, rock, pop, country i autorski materiał w stylu dance,

– Zespół Muzyczny Focus – polski zespół muzyczny disco polo, który powstał w 1999 roku w Białymstoku. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od nazwy modelu samochodu marki Ford. Liderem i wokalistą zespołu jest Zbigniew Perkowski.

Wieczór muzyczny sadowieńskiego, pierwszego dnia Festynu zakończył Zespół Muzyczny Albion, który gra muzykę pop, klimaty etniczne, rockowe i Dance, a do tego występu przygotowywał się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. W jego skład wchodzą: Janusz Urbankowski – gitara, wokal, Asia Klimek – wokal, Asia Gruszczyńska – wokal, Adam Powierza – syntezator, Stanisław Tymiński – perkusja elektroniczna, Łukasz Kotwica – bębny etniczne.

Nie można też zapomnieć o strzelcach, którzy już chyba na dobre zagościli w Sadownem i okolicy. Trochę wytchnienia od rytmów dobiegających ze sceny dali nam właśnie strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 5001 ZS „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, którzy zaprezentowali – z udziałem publiczności – pokaz samoobrony i udzielania pierwszej pomocy. Zgromadził on liczną publiczność zwłaszcza, że był zapowiedzią kolejnego naboru młodych strzelców w szeregi Jednostki.

Uczestnicy Festynu, oprócz tych atrakcji, mogli również skorzystać z bogactw licznych stoisk gastronomiczno-handlowych, w których królowały napoje, również te niskoprocentowe, grillowane dania, lody…, a także rękodzieło artystyczne. Można też było wygrać lub nabyć gadżety związane z obchodami rocznicy albo też pomalować sobie twarz w iście wymyślny sposób.

Dziękujemy organizatorom za bezawaryjne i na wysokim poziomie przygotowanie Festynu. Drugi dzień tej imprezy to prezentacje zespołów ludowych, cygańskich, występ fakira oraz Zespołu Muzycznego Diament. Zapraszamy.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film >>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński