Szczupaki górą!

2014.10.27.4Adam Pakieła, Irek Zyśk i Tomek Ołdak niekwestionowanymi mistrzami spinningu.

Niedzielnym rankiem, 27 września 2014 r. spinningiści z Koła nr 27 PZW w Sadownem rozpoczęli nad Bugiem za Rażnami rywalizację o miano Mistrza Koła w kategorii spinningowej. O godz. 7.30 do zawodów przystąpiło 9. członków Koła.

2014.10.27.3Każdy do wyboru miał łowiska: na rzece Bug oraz na pobliskich 4. bużnych starorzeczach: Lipieńcu, Podkowie, Zielonym i Za przepustem. Razem to kilometry nadbrzeżnych ścieżek z dziesiątkami „miejscówek”, w których czaić się miały drapieżniki. Wędkarze przygotowali do ich połowu spinningi uzbrojone w wirówki, wahadłówki, woblerki, gumy: rippery i twistery.

2014.10.27.6Wspinające się na niebie słońce ogrzewało początkowo mroźne powietrze i oświetlało mieniącą się kolorami jesieni przyrodę. Tylko momentami lekki wiaterek marszczył wodę na starorzeczach; miejscami zacienione, wyjątkowo płytkie w tym roku zatoczki pobłyskiwały pierwszym lodem.

2014.10.27.5Trzygodzinna walka o rybę zakończyła się zwycięstwem kol. Adama Pakieły, którego łupem padły dwa szczupaki, drugie miejsce zajął kol. Ireneusz Zyśk, łapiąc szczupaka i trzy okonie, a trzeci był kol. Tomasz Ołdak, który złowił dwa szczupaczki.

Wszystkie ryby, w dobrej kondycji wróciły do wody. Wygrani do domów pojechali z pucharami, a wszyscy startujący – z dotlenionymi w pogoni za okazami płucami i wrażeniami z jesiennych, pięknych nadwodnych pejzaży.

Tekst: RW

Foto: Karol Pakieła

2014.10.27.7