Nie będziesz sam!

radioonOnkologia, rak, choroba – czyż nadal są tematami tabu?

Otóż nie. Coraz częściej osoby, które dotknęła ta choroba, a także członkowie ich rodzin postanawiają wypowiadać się na jej temat, dodając siły sobie i innym. Tworzą społeczności, dzielą się doświadczeniami, a co ważne – rozmawiają na trudne tematy i dają nadzieję.

Nam już doniesiono, a Państwo dowiecie się od nas, że w ostatnim czasie powstało i działa z pozytywnym skutkiem Radio ON, które jest jednym z elementów Grupy O.N.K.O. Info, czyli Ogólnopolskiego Niezależnego Komunikatora Onkologicznego stworzonego przez Fundację Spełnionych Marzeń. W ramach grupy działa już projekt poCANCERowani.pl, a w planach także własne czasopismo.

A jak piszą o sobie na stronie internetowej Radia ON i co mają wspólnego z… Kołodziążem? Zobaczmy:
Radio to forma, która pozwala w łatwy i przyjazny sposób dotrzeć do osób zainteresowanych tematyką onkologiczną na całym świecie. Skierowane jest nie tylko do pacjentów onkologicznych i ich rodzin, ale także tych, którzy interesują szeroko rozumianą profilaktyką i zdrowym stylem życia.

Radio ON wypełnia pozytywna muzyka, ciekawe audycje poradnicze i informacyjne (medycyna, psychologia, zdrowie, kulinaria), a także rozmowy z ludźmi, którym choroba dodała sił i chcą się dzielić swoją energią z innymi. Na antenie naszego radia dużo miejsca zajmuje kultura – polecamy książki, filmy, muzykę i wydarzenia kulturalne, które napędzają do życia i dają nadzieję.

Dzielimy się swoim doświadczeniem, zdradzamy zaklęcia na raka. Przedstawiamy osoby, które mimo choroby robią rzeczy ciekawe i nietuzinkowe. Przybliżymy sylwetki tych, którzy poświęcają własny czas, żeby umilić pacjentom pobyt na oddziałach. Pokazujemy, że choroba nie wybiera i te same rozterki towarzyszą wszystkim chorym, także tym znanym z ekranu.

Radio ON to radio społecznościowe, dlatego wiele audycji współtworzymy ze słuchaczami. Obserwuj naszą aktywność na facebook’u! Podziel się z nami swoimi pomysłami i swoją twórczością!

Ale co z tym Kołodziążem?

ewastysWłaśnie… tu ciekawostka… jedną z redaktorek Radia ON jest mieszkanka Naszej Gminy p. Ewa Styś z Kołodziąża. Facebook Radia ON podaje: Ewa Styś – fundament radia ON! Specjalistka od tematów ważnych, trudnych i emocjonalnych. Nasz łącznik z onkospołecznością. Usłyszycie ją najczęściej w godzinach wieczornych w autorskiej audycji „Wsłuchaj się w życie”. Zapraszamy od poniedziałku do środy po 20:00! 

Tak więc zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką do odwiedzania wskazanych stron internetowych, słuchania ciekawych audycji radiowych, a także do udziału we wszelkich akcjach wspieranych przez Radio ON.

Pani Ewie natomiast życzymy powodzenia. Proszę pamiętać – nasz Portal również wspiera działania w zakresie tej problematyki i zawsze na nas można liczyć.

P.S. Pani Ewa posiada również swojego Facebooka. Można odwiedzać.

Tekst: sch

Źródła:

https://www.facebook.com/ewa.stys.77

https://www.facebook.com/RadioON

http://radioon.org.pl/