Jerzy Kostowski i „Przywilej wyboru”

2016.03.15.21Podczas spotkania Sadowieńskiego Klubu Seniora napisaną przez siebie książkę pt. „Przywilej wyboru” zaprezentował p. Jerzy Kostowski.

2016.03.15.22Autoprezentacja odbyła się 15 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Tym razem pytania pisarzowi zadawali sadowieńscy seniorzy, którzy przybyli na cykliczne spotkanie Klubu.

2016.03.15.23Przypomnijmy: Jerzy Kostowski z zawodu jest inżynierem chemikiem, członkiem – założycielem warszawskiej grupy Toastmasters Leaders, którego zawirowania życiowe kilkanaście lat temu zmusiły do dokonania radykalnych zmian i przewartościowania swojego postępowania. Analiza ważnych sfer życia doprowadziła do zainicjowania pomysłu napisania książki – tak też powstał „Przywilej wyboru” o tym, jak żyć twórczo, a zarazem szczęśliwie.

2016.03.15.24A czego dotyczyły padające z sali pytania? Odpowiadam: pomysłu na życie i możliwości lub też – „przywileju” podjęcia decyzji o swoim losie. Choć decyzja może być błędna, ale… mamy prawo sami ją podjąć. Błąd może wykazać tylko czas, a ocenić… historia.

2016.03.15.25Jak to zrobić? Jak zdecydować? Czy nie boimy się konsekwencji? Co na to inni? Jak, dlaczego, po co…? I tak bez końca, ale każdy jest kowalem własnego losu – musi kuć i powinien. Najważniejsza jest decyzja i oczywiście – podstawa… pomysł na życie. Ciekawe i skomplikowane, ale ważne.

2016.03.15.26Ciekawa pozycja książkowa, warta przeczytania. Prowadzi krok po kroku poprzez analizę samego siebie, swoich wartości i planów, do realizacji najskrytszych marzeń. Książka „Przywilej wyboru” jest dostępna w zbiorach Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. Polecamy i zachęcamy do przeczytania.

Tekst/foto: Sławek Chyliński