Wspaniały koncert!

2016.07.29.129 lipca sadowieńska publiczność miała okazję uczestniczyć w koncercie muzyków z Ukrainy.

Późnym popołudniem Sala OSP w Sadownem zapełniła się widzami, którzy przybyli specjalnie na spotkanie z zespołami muzycznymi z Ukrainy. Muzycy, pomiędzy licznymi koncertami i spotkaniami w ramach Światowych Dni Młodzieży, na zaproszenie Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana przybyli również do Sadownego. Przywiódł ich tu znany mentor muzyki, nie tylko lokalnej – p. Andrzej Suchenek, dyrektor łochowskiego Liceum. Na jego terenie od pewnego czasu goszczą właśnie ukraińscy muzycy.

W Sadownem zaprezentowały się dwa zespoły:

– „Słoneczna Struna” – żeński zespół muzyczny z Rejonu Kosów na Ukrainie, którym kieruje Swietłana Lazovan, prezentujący pieśni w języku ukraińskim i polskim, do których akompaniament śpiewające Panie wykonują na standardowym, ukraińskim instrumencie – bandurze,

– „Duet Bravo” – dwaj muzycy, wirtuozi akordeonowi – Kita Zenowij i Wasyl Łuczak, którzy wywalczyli I miejsce na międzynarodowym festiwalu muzyki na Ukrainie. Wyróżniają się dynamiczną prezentacją akordeonowych wersji znanych i lubianych utworów muzycznych, które porywają publiczność do wspólnej zabawy.

Przypomnimy tylko, iż organizatorami piątkowego koncertu byli: Starosta Węgrowski, Wójt Gminy Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Muzycy natomiast, po wspaniałym przyjęciu przez publiczność, wyjechali z Sadownego, ale… z obietnicą powrotu w niedalekiej przyszłości. Zapraszamy ponownie, chętnie się spotkamy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też filmy:

Koncert muzyków z Ukrainy – część I>>>

Koncert muzyków z Ukrainy – cześć II>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński