Na bombkach malowane

2016-12-15-2115 grudnia w Muzeum Ziemi Sadowieńskiej odbyły się warsztaty malowania bombek.

Uczestnicy zajęć dopisali i popołudniem 15 grudnia w Muzealnej Izbie Edukacji Etnograficznej, która mieści się w GOK-u, stawiło się prawie trzydzieści osób chętnych nabycia umiejętności tworzenia bombek na ukształtowanym materiale styropianowym.

Warsztaty poprowadziła p. Danuta Rasińska, której prace mieliśmy przyjemność już oglądać podczas wernisaży trzech ostatnich Plenerów Malarskich w Sadownem. Jest rodowitą wołominianką, maluje farbami olejnymi na płótnie, ale też przekazuje swoje umiejętności, zwłaszcza malowania na porcelanie, podopiecznym Domów Kultury w Jadowie, Kuligowie czy Chrzęstnem. Prace artystki powędrowały również do kolekcjonerów np. w USA, Kanadzie, Austrii, Australii i Francji.

W sadowieńskim Muzeum pod okiem p. Danuty powstawały prace, w których autorzy mogli wykazać się wyobraźnią, ale oczywiście – tym razem głównie na temat Świąt Bożego Narodzenia. Taki był przecież zamysł tych warsztatów i przeznaczenie powstających bombek – choinkowych, ozdobnych, świątecznych.

Ważne też było nabycie umiejętności, które pozwolą uczestnikom warsztatów na tworzenie tego rodzaju ozdób już na gruncie domowym i rozpowszechnienie wśród najbliższych oraz znajomych tej formy twórczości artystycznej.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński