Piękna tradycja

Po raz kolejny, zgodnie z tradycją w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kołodziążu 19 stycznia uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

Jest to impreza środowiskowa, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Bardzo chętnie przychodzą na nią nie tylko Dziadkowie i Babcie z naszej szkoły, ale także ci, którzy już tu  nie mają swoich wnuków. Dla Babć i Dziadków jest to okazja, żeby znów spotkać się ze znajomymi w większym gronie, podzielić się wspomnieniami z dawnych czasów, także nowinkami. Dla podkreślenia ważności w naszym życiu tradycji i wspólnoty środowiska lokalnego uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali, w świątecznym nastroju przy stołach nakrytych białymi obrusami, w blasku świec z herbatką i ciastem- tak jak nakazuje szacunek dla miłych gości.

Zebranych ciepło powitała pani dyrektor Grażyna Frączek składając serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom. Uroczystość rozpoczęli dzieci klas 0-III przedstawiając słowno- muzyczny koncert życzeń skierowany do Babć i Dziadków, którzy są prawdziwymi skarbami naszych rodzin (B. Sobolewska i M. Kornacka). Po odśpiewaniu ,, Sto lat” wnuczęta w dowód swojej miłości i wdzięczności podarowały piękne laurki i złożyły życzenia. W dalszej części tego niezwykłego wieczoru było wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitarowym pana Wojciecha Jakubika. Przed każdą kolędą przekazywana była krótka informacja na temat powstania tego utworu. Czas upływał bardzo szybko i miło, i trudno było się rozstać.

Więcej na stronie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kołodziążu>>>

Źródło: http://www.spkolodziaz.szkolnastrona.pl/art,99,wiwat-nasi-dziadkowie