Święto Policji w Węgrowie

W miniony piątek (14.07), podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 98 rocznicę utworzenia Policji Państwowej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice mniejszej w Węgrowie, a następnie zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie, władz państwowych, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych  oraz dyrektorów węgrowskich urzędów i instytucji rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej, koncelebrowaną przez kapelana policji ks. Adama Bogdanowicza. Dalsza cześć uroczystości, w której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odbyła się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula przed wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne wygłosił przemówienie, w którym podkreślił specyfikę służby policyjnej, która jest trudna i zarazem pełna wyzwań. Policjanci wykazują się profesjonalizmem i zaangażowaniem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu węgrowskiego, jednocześnie kształtując pozytywny wizerunek Policji. Komendant podziękował również policjantom i policjantkom, że to dzięki nim węgrowska jednostka pod względem osiąganych wyników jest jedną z najlepszych w mazowieckim garnizonie.

Komendant podkreślił, że węgrowska Policja efektywnie współpracuje z organami administracji rządowej, samorządowej, innymi organizacjami i instytucjami. Jest partnerem i współorganizatorem wielu inicjatyw lokalnych, które pokazują naszą jednostkę jako formację otwartą, dynamiczną, nowoczesną i przyjazną społeczeństwu. Komendant Styrczula podziękował przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji, za nieustającą pomoc i wspieranie naszych działań. Podziękowania również skierował do pracowników cywilnych, emerytów i rencistów.

Podczas uroczystości zostały także odczytane życzenia dla policjantek, policjantów, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie od Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 25 policjantów, pełniących służbę na terenie miasta Węgrowa oraz gmin powiatu węgrowskiego. Akty mianowania wręczał Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula w towarzystwie Wicestarosty Haliny Ulińskiej.

ASPIRANTEM  SZTABOWYM  POLICJI

 1.        st. asp. Wojciech Grzybowski
  2.        st. asp. Mariusz Świętochowski

STARSZYM ASPIRANTEM POLICJI

 1.        asp. Krzysztof Makowiecki
  2.        asp. Krzysztof Połaski

ASPIRANTEM POLICJI

 1.        mł. asp. Marcin Góral
  2.        mł. asp. Sylwester Rowicki
  3.        mł. asp. Mariusz Siwiński

MŁODSZYM ASPIRANTEM POLICJI

 1.        sierż. szt. Katarzyna Gierłowska
  2.        sierż. szt. Anna Maliszewska
  3.        sierż. szt. Marcin Mikołajczuk
  4.        sierż. szt. Łukasz Solka

SIERŻANTEM  SZTABOWYM POLICJI

 1.        st. sierż. Sebastian Domański
  2.        st. sierż. Łukasz Suplicki

STARSZYM SIERŻANTEM  POLICJI

 1.        sierż. Sławomir Krzywiński
  2.        sierż. Hubert Śledziewski
  3.        sierż. Paweł Wierzbicki

SIERŻANTEM  POLICJI

 1.        sierż. Maciej Kamiński
  2.        sierż. Dariusz Puchalski
  3.        sierż. Olga Szczekutek
  4.        sierż. Artur Zawadzki

STARSZYM POSTERUNKOWYM POLICJI

 1.        post. Leszek Józwik
  2.        post. Marek Kleszcz
  3.        post. Marta Lewandowska
  4.        post. Mateusz Wielgosz

  st. post. Marta Lewandowska
  Oficer Prasowy KPP Węgrów