„Słoneczna Struna”

8 października sadowieńscy melomani mieli okazję wysłuchać koncertu ukraińskiego zespołu „Słoneczna Struna”.

Zespół muzyczno – wokalny „Słoneczna Struna” nie tylko znany jest w rejonie Kosowskim na Ukrainie – skąd pochodzi, ale też za swoją zachodnią granicą. Od kilku lat bandurzystki, członkinie tego zespołu, odwiedzają nasze strony za sprawą współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadziwiczowej w Łochowie i koncertują w okolicy.

Nie zapomina też o Sadownem Dyrektor łochowskiego LO p. Andrzej Suchenek, który wspólnie z bandurzystkami odwiedza okoliczne miejscowości. Tak było i tym razem…

8 października, na zaproszenie Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana i Gminnego Ośrodka Kultury, do Sadownego przybył właśnie zespół „Słoneczna Struna”. Popołudniem w Sali OSP Sadowne nasi melomani mieli okazję posłuchać utworów wykonywanych przez sześć członkiń zespołu. Widownia dobrze się bawiła przy znanej muzyce ukraińskiej i polskiej wykonywanej na bandurach częstym śpiewem chóralnym wykonawczyń.

Dziękujemy „Słonecznej Strunie” za odwiedziny, a Panu Dyrektorowi Suchenkowi za pamięć o nas. Polecamy się i zapraszamy ponownie!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński