Nowe cele, nowe wyzwania…

W dniach 22/23 listopada odbyła się Spartakiada Jesienna w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych w Wrocławiu.  Startowała w niej Pani Ania Szyszka.

Pani Ania brała udział w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego w biegach przełajowych – indywidualnie na 3 km zajęła 8 miejsce, w sztafecie 4 x 1 km zajęła wraz z koleżankami miejsce 3. Drużynowo, jako 16 Dywizja Zmechanizowana, po wszystkich konkurencjach biegowych zajęli 2. miejsce w Mistrzostwach Polski, więc bardzo ładnie w porównaniu do zeszłego roku, gdzie Dywizja zajęła miejsce 4/5.

Jak ocenia swój start Pani Ania?  Jeszcze dwa tygodnie temu odbywały się mistrzostwa dywizji, gdzie rywalizowaliśmy między sobą o jak najlepsze lokaty, zaś teraz już byliśmy drużyną i walczyliśmy z innymi dywizjami, zajmując jako biegacze 2. miejsce w Polsce. Jest to super wyróżnienie. Dla mnie jest to coś nowego, nie biegam biegów przełajowych, tym bardziej tak krótkich dystansów, ale po tych startach widzę, że wprowadzą coś nowego do mojego biegania i zapewne planu treningowego.  We Wrocławiu wszystkich zaskoczyła trasa biegowa, była dość wymagająca (górki, błoto, kłody).  Teraz rozpoczynam okres roztrenowania i to będzie czas na nowe plany, nowe cele, odpoczynek od biegania i spokój głowy.  Później w grudniu zaczynam przygotowania do nowego sezonu i zobaczymy, co przyniesie czas. Pozdrawiam wszystkich!

Tekst: Anna Szyszka/Sławek Chyliński