Mikołajkowe czytanie w klasie I b

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy wspaniały dzień MIKOŁAJKI.

Z tej okazji od samego rana wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadownem dopytywali, czy na pewno Mikołaj o nich będzie pamiętał.

W klasie I b od kilku dni uczniowie przygotowywali się na powitanie Gościa. Pomalowali jak najładniej potrafili kolorowanki z Mikołajem na gazetkę i gwiazdki na choinkę, którą potem udekorowali i zawiesili świecidełka. Ola przyniosła dekoracje na okna. W klasie zapanował nastrój świąteczny również dzięki pachnącym i pysznym pierniczkom, które upiekła mama Amelki.

Wreszcie przybył oczekiwany Mikołaj, który każdemu wręczył wspaniały prezent. Chłopcy będą mogli konstruować i skręcać wymarzone pojazdy, a dziewczynki projektować i wyrabiać wspaniałą biżuterię i ozdoby. Ogromna bombka ozdobiła naszą klasową dekorację.

Ale to nie koniec niespodzianek – czekaliśmy jeszcze na MIKOŁAJKOWE CZYTANIE. Tego dnia odwiedziła naszą klasę Pani Paulina Tomasik, która przeczytała opowiadanie z książeczki dla dzieci pt. „Moje najwspanialsze święta”. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem, a następnie chętnie odpowiadały na pytania odnośnie przeżyć głównego bohatera, za co otrzymały słodką niespodziankę.

Pani Paulina została zaproszona w ramach programu „Spotkanie z lekturą i ciekawą książką”, który jest realizowany w klasie w ramach zajęć dodatkowych.

Ten dzień pełen niespodzianek zaliczyły dzieci za bardzo udany.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Wychowawca

Halina Żach