Puchar Polski Karate Kyokushin zdobyty!

Rafał Szulęcki z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski Juniorów.

W dniu 9 grudnia 2017r. we Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski Seniorów i XIV Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików.

W tym prestiżowym, bardzo mocno obsadzonym turnieju wzięli również udział reprezentanci Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Skład reprezentacji BKKK:

  1. Rafał Szulęcki – junior kat. – 6o kg.
  2. Zofia Sobotka – junior młodszy kat. + 55 kg.

Wspaniale zaprezentował się we Wrocławiu nasz zawodnik Rafał Szulęcki. Już pierwszy pojedynek pokazał, że Rafał jest w wyśmienitej formie i na pewno będzie się liczył w tym turnieju. Zawodnik BKKK konsekwentnie realizował opracowaną taktykę walki. Nie patrząc na tytuły swoich rywali z walki na walkę coraz bardziej przybliżał się do finału. Pełna kontrola walki, zachowanie dogodnego dystansu i powstrzymywanie ataków przeciwnika skutecznymi technikami przyniosło radość i zwycięstwo.

Emocję sięgnęły zenitu, gdy po finałowej walce wszyscy sędziowie jednogłośnie wskazali na wygraną zawodnika z Broku.  Rafał już niejednokrotnie dał nam powody do radości, ale zwycięstwo w Pucharze Polski jest naprawdę wielki sukcesem i potwierdzeniem, że warto systematycznie trenować i nie mieć żadnych kompleksów na macie. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i sygnał potwierdzający, że praca z młodzieżą jest potrzebna, a przekazywane wartości jakie niesie za sobą uprawianie karate ma głęboki sens.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Zosia Sobotka. Losowanie sprawiło, że w drugiej turze walk o wejście do ósemki Zosia trafiła, jak się później okazało na tryumfatorkę Pucharu Polski, zawodniczkę z Gliwic. Mimo dużych starań nie zdołała pokonać swojej rywalki.

W Pucharze Polski  Seniorów i Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików wystartowało blisko 500 zawodników z 95 klubów z terenu całej Polski.
Wyjazd do Wrocławia wsparły finansowo:

  1. Urząd Gminy w Broku
  2. Urząd Gminy w Małkini

Zbigniew Wójcicki