W Krainie Koni…

„Pierwsze Mikołajkowe Zawody Jeździeckie w Krainie Koni”.

Pomimo, że to wydarzenie miało miejsce 9 grudnia 2017, czyli tydzień temu, to postanowiłam coś o nim napisać. Bardzo mało osób wie (zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”), że na terenie naszej Gminy każdy, kto ma ochotę nauczyć się jeździć konno, to ma możliwość tego w „Krainie Koni” w Ociętem.

W tym roku zostały tam zorganizowane Pierwsze Mikołajkowe Zawody Jeździeckie. Może to nic takiego gdyby nie to, że p. Ala Niewada zorganizowała to w jeden dzień. Startowało cztery drużyny, które były dobrane umiejętnościami jeździeckimi, a nie przez przypadek. W każdej drużynie było dwóch jeźdźców: dziecko i osoba z dużymi umiejętnościami jeździeckimi oraz jeden dorosły do asekuracji dziecka na torach przeszkód i przy zadaniach.

Całe zawody, mimo krótkiego czasu, były dopracowane w każdym szczególe. Były dyplomy, medale, nagrody. Były przygotowane dwie trasy do pokonania, a na nich różne przeszkody i zadania do wykonania. Były również i drobne upominki, które zawodnicy musieli sami znaleźć na wyznaczonym terenie.

Piszę o tym, ponieważ moim zdaniem należą się wielkie brawa dla p. Ali przede wszystkim za to, że jej się chciało. Niestety wiedziały to tylko te osoby, które są częstymi gośćmi „Krainy Koni”, które jeżdżą konno, a przede wszystkim kochają konie. Zazwyczaj takie imprezy są przygotowywane przez wiele tygodni – a tu Alicja pokazała, że jak się chce to można wszystko zorganizować.

Tu „chciało się chcieć” również Robertowi, który szybciutko wydrukował dyplomy, zakupił medale i nagrody, chciało się mamie p. Ali, która zapewniła coś słodkiego dla dzieciaków oraz kawę dla dorosłych uczestników zawodów, również chciało się przyjść zaprzyjaźnionym sąsiadom Karolinie i Wojtkowi, którzy uzupełnili jako dorośli jedną z drużyn.

Uważam, że trzeba głośno mówić o tych, którzy zamiast w chłodny dzień siedzieć przed telewizorem robią coś dla dzieciaków – te zawody były głównie z myślą o nich. Dzieciaki młodsze na koniach były w wieku 6 – 10 lat, starsze to głównie nastolatki.

Wszystkich, którzy chcą coś więcej dowiedzieć się o „Krainie Koni” zapraszamy na Facebooka.

…… i ja tam byłam,

czas drużynom mierzyłam,

pomimo, że zmarzłam,

super się bawiłam….

Aga Narowska